Finansų laboratorija. Swedbank finansų laboratorija | Virtualus turas | Gidas


finansų laboratorija

Vilniuje atidaryta Finansų laboratorija — interaktyvi finansinio švietimo erdvė Vilniuje duris atvėrė moksleivių finansiniam švietimui skirta išmani erdvė — Finansų laboratorija. Tai pirmoji tokio pobūdžio edukacinė erdvė Lietuvoje.

Šiuo projektu siekiama prisidėti prie Lietuvos moksleivių finansinio sąmoningumo stiprinimo ir didesnės visuomenės gerovės.

finansų laboratorija

Norime, kad jaunimas Lietuvoje turėtų kuo daugiau žinių apie finansus ir būtų pasiruošęs savarankiškam gyvenimui, todėl įkurti edukacinę erdvę, kurioje moksleiviai galėtų susipažinti su ekonomikos ir finansų pasauliu, buvo natūralus žingsnis.

Finansinį raštingumą būtina didinti Įvairūs Lietuvos gyventojų finansinio raštingumo kompetencijų tyrimai rodo, kad finansiniam išsilavinimui mūsų šalyje iki šiol nėra skiriama pakankamai dėmesio. Penktadalis studijuojančiųjų pripažino, jog pradėję gyventi savarankiškai nesijautė tam tinkamai finansiškai pasiruošę.

finansų laboratorija

Jaunimo finansinio raštingumo stoką patvirtina ir m. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos EBPO vykdomas Tarptautinis penkiolikmečių tyri­mas PISA, parodęs, kad Lietuvos penkiolikmečiai dalinasi 11—12 pozicijas iš 15 tyrime dalyvavusių šalių.

finansų laboratorija

Mūsų šalies jaunuolių rezultatai labai atsilieka nuo EBPO šalių vidurkio. Vyresnieji užduoda klausimų apie verslo kūrimą ir klausia patarimų dėl karjeros planavimo.

finansų laboratorija

Nuo šiol semtis ekonomikos ir finansų žinių finansų laboratorija dar įdomiau, nes tam pasitelksime šiuolaikines technologijas ir edukacinius žaidimus. Edukacijai — šiuolaikiniai sprendimai Finansų laboratorija interaktyvius išmaniuosius ekranus ir virtualius žaidimus Finansų laboratorijoje lankytojai supažindinami su pinigų istorija, efektyviu išteklių panaudojimu, biudžeto planavimu, taupymo svarba, atsakingu skolinimusi. Edukaciniai žaidimai pristato moksleiviams pagrindinius asmeninių finansų valdymo ir mainų principus.

Finansų laboratorijoje taip pat planuojama rengti paskaitas apie asmeninio biudžeto valdymo iššūkius, profesijos pasirinkimą bei kitas moksleiviams aktualias temas.

Išsamiau apie projektą rasite ČIA. Daugiau informacijos:.